19 grudnia 2018 r. uczniowie kl. I c i 8 osób z kl. I ab, uczestniczący w projekcie Erasmus + "Co myślisz - co myślimy? Pokonywanie barier, rozwijanie społeczności europejskiej!", brali udział w III edycji akcji edukacyjnej pt." Lekcja na 12 gwiazdek".

Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno - Ekonomiczne Absolwent, działające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Zajęcia składały się z dwóch części:

Część ogólna- Ja i unia Europejska. Celem warsztatów było uświadomienie znaczenia UE w życiu młodego człowieka, pokazanie młodym Polakom, że UE dotyczy bezpośrednio wielu obszarów ich codziennego życia, a oni sami mogą mieć wpływ na decyzje podejmowane przez instytucje unijne (kształtowanie proaktywnej postawy).

Część szczegółowa (temat wybrany)- Unia i Świat: Unia Europejska a kryzys migracyjny. Celem było uświadomienie, że państwa członkowskie wspólnie mają silniejszą pozycję na arenie międzynarodowej i mogą realnie wpływać na sytuację globalną.

Warsztaty prowadzone w interaktywnej formie dawały każdemu z uczniów szansę wypowiedzi. Pani Sylwia K. Mazur, która prowadziła zajęcia, podzieliła się z naszymi uczniami doświadczeniami związanymi z uczestnictwem w międzynarodowych szkoleniach w ramach programu Erasmus +, przedstawiła informacje o sieciach europejskich, np. Europe Direct, Eurodesk. Organizacja: Ewa Knybel i Anna Winnicka.

Szczegółowe informacje oraz fotorelacja znajduje się w zakładce Erasmus +

Profil Lekcji na 12 gwiazdek na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/lekcjana12gwiazdek/

Film na Gorlice tv już wkrótce