GROWW

 

19 czerwca 2018r. uczniowie wszystkich klas liceum wzięli udział w warsztatach dotyczących przedsiębiorczości społecznej, które zorganizowane zostały w ramach projektu Erasmus+ GROWW. Po ciekawej prezentacji dotyczącej przedsiębiorczości społecznej w Polsce i Małopolsce oraz panelu dyskusyjnym  pani Maria Kucińska, ekspert z Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie przeprowadziła z uczniami grę - symulację prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego.

W dniach 3 – 6 czerwca Liceum Ogólnokształcące było gospodarzem i organizatorem  międzynarodowej konferencji podsumowującej dwuletni  projekt GROWW  (PRZYGOTUJ SIĘ NA MOŻLIWOŚCI OFEROWANE PRZEZ ŚWIAT PRACY)  sfinansowany ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.  To wydarzenie zgromadziło dyrektorów, nauczycieli i uczniów z siedmiu krajów Europy - Portugalii, Francji, Bułgarii, Rumunii, Finlandii, Włoch i Polski.

W dniach 15 – 21 kwietnia br. francuska szkoła Lycée Polyvalent Gabriel Touchard George-Washington zgromadziła w swoich murach uczestników drugiej międzynarodowej wymiany młodzieży, realizowanej w ramach projektu GROWW. W niemal tygodniowych warsztatach udział wzięło około 80 uczniów oraz  kilkunastu nauczycieli z każdej ze szkół partnerskich. Organizatorzy nie szczędzili wysiłku, by młodzież jak najlepiej zrozumiała ideę przedsiębiorczości społecznej.


W dniu 27.03.2018r. młodzież z naszego Liceum pod opieką p. Moniki Kowalskiej - Orlewskiej wzięła udział warsztatach pt. YOU ARE A BRAND, które odbyły się w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu. 
Celem warsztatów było przybliżenie młodzieży jak inwestować w siebie poprzez budowanie własnej marki osobistej i zwiększania swojej wartości na rynku pracy. 

12 marca grupa 35 uczniów bieckiego liceum uczestniczyła w kolejnej sesji warsztatów poświęconej modułowi przedsiębiorczość.  Tym razem młodzież zgromadziła się w szkolnej auli, by porównywać cechy pracownika i przedsiębiorcy, odkrywać cechy wyróżniające odnoszących sukcesy przedsiębiorców oraz analizować, czy przypadkiem w nich samych nie drzemie dusza przedsiębiorcy.

22 stycznia 2018 r. uczniowie kl. 1AB oraz z kl. 2a brali udział w II edycji akcji edukacyjnej pt." Lekcja na 12 gwiazdek".

Przedsięwzięcie to jest realizowane przez Stowarzyszenie Społeczno - Ekonomiczne Absolwent, dzialające przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na zlecenie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Podkategorie

PROJEKTY E-TWINNING

oyster

picture


Sfinansowano ze środków: 
frse mini 1

Ruszamy z nowym projektem  Erasmus+!

W latach 2018- 2020 nasze liceum będzie pracować nad nowym projektem międzynarodowym w ramach akcji Erasmus+. Nasze szkoły partnerskie znajdują się w Tampere (Finlandia), Rendsburgu (Niemcy), Miszkolcu (Węgry) oraz Reggio Emilia (Włochy)

ul. Tysiąclecia 2, 38-340 Biecz 

tel: 13 447 10 45; lobiecz@poczta.onet.pl 

Go to top
JSN Educare is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework