bip2

epuap logo

Search HP

Narodowy program rozwoju czytelnictwa  

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim, na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

Program składa się z 3 priorytetów. Nasze Liceum realizuje priorytet 3.
Priorytet 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Aktualności 

Napisz recenzję

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uruchamiamy nową zakładkę na szkolnej stronie pod nazwą NAPISZ RECENZJĘ. Będziemy w niej zamieszczać Wasze recenzje, książek zakupionych w ramach NPRCZ..  Czekamy na recenzje, uczniów, profesorów i rodziców.  Zachęcamy do przeczytania nadesłanych recenzji książek:

"Madame"
"Madame"Sz-minka
O tym, że książki to wyśmienity pomysł na prezent nie trzeba nikogo przekonywać...Mnie przekonały tegoroczne upominki świąteczne, a wśród nich...
Więcej...
Olga Tokarczuk - „Bieguni”
Olga Tokarczuk - „Bieguni”Jacek Lech
Podczas piątkowej prelekcji zachęcającej do czytania, wspomniałem literacką sylwetkę Olgi Tokarczuk jako jedną z pisarek, którą warto i powinno się...
Więcej...

Biblioteka

Konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych Mój pomysł na okładkę książki

O tym, że książki to wyśmienity pomysł na prezent nie trzeba nikogo przekonywać...
Mnie przekonały tegoroczne upominki świąteczne, a wśród nich tekst Antoniego Libery "Madame". Jest to opowieść, którą czyta się jednym tchem. 
Wartka akcja, ciekawy język i temat główny - fascynacja młodego człowieka nauczycielką.

Podczas piątkowej prelekcji zachęcającej do czytania, wspomniałem literacką sylwetkę Olgi Tokarczuk jako jedną z pisarek, którą warto i powinno się czytać, bowiem jest ona bardzo mocno zakorzeniona w polskiej prozie najnowszej, zapoczątkowanej po przełomie 1989 roku.

Julia Miciek uczennica klasy 2c4 LO w Bieczu

SKĄPIEC Moliera (cd.)

Scena szósta

Strzałka:

Szukam pana i szukam i znaleźć nie mogę, w końcu żeś się pan pojawił.

 Do biblioteki dotarły książki zaopiniowane przez Radę Szkoły, Samorząd Uczniowski i Bibliotekę Biecz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Każdy znajdzie coś dla siebie: książki historyczne, fantastyczne, sensacyjne, biograficzne, kryminalne, młodzieżowe, obyczajowe, religijne, przygodowe, i psychologiczne.

Wypożyczajcie i czytajcie :))))

RUSZAMY Z PROJEKTEM

 
Ruszamy z projektem „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. 

Nasz wniosek został przyjęty
i otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na doposażenie szkolnej biblioteki.

W ramach projektu realizować będziemy różnego rodzaju przedsięwzięcia, o których będziemy Was informować na bieżąco. 

ul. Tysiąclecia 2, 38-340 Biecz 

tel: 13 447 10 45; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.