W środę 16 listopada dwie reprezentantki z naszej szkoły koordynator projektu Monika Kowalska – Orlewska wraz z Anną Winnicką wyjechały do bułgarskiej szkoły językowej Geo Milev English Language School w miejscowości Ruse nad Dunajem, gdzie odbyło się pierwsze organizacyjne spotkanie projektu Erasmus+ GROWW (Get Ready for Opportunities in the World of Work) realizowanego w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu z środków FRSE .

 

W pierwszym dniu kilkudniowej wizyty przygotowawczej, na której obecni byli delegaci z siedmiu szkół realizujących projekt, kierownictwo oraz społeczność uczniowska szkoły goszczącej zaprezentowane zostały szkoły partnerskie. Koordynatorzy i nauczyciele przedyskutowali szczegółowy plan działań, rozdzielone zostały zadania i doprecyzowane terminy ich realizacji, poruszone zostały zagadnienia metodyczne realizacji poszczególnych aktywności. W kolejnych dniach dyskutowano o sposobach monitorowania i upowszechniania rezultatów projektu.

Zostały także ustalone dokładne daty wyjazdu młodzieży na pierwszą wymianę do Finlandii oraz wyjazdu na spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli, które zorganizuje włoski partner. Podczas wizyty w Ruse nie zabrakło zaznajamiania się z elementami kultury i folkloru bułgarskiego - goście z zaprzyjaźnionych szkół wspólnie zatańczyli narodowy taniec "horo" oraz podziwiali różnorodność architektury pięknego Ruse nad Dunajem. W ostatnim dniu pobytu została zorganizowana wycieczka do urokliwego miasta Veliko Tarnovo - historycznej stolicy Drugiego Imperium Bułgarskiego oraz jednej z najstarszych wiosek bułgarskich Arbanasi. Zachęcamy do zapoznania się z szerszą relacją z spotkania w Bułgarii na profilu FB projektu GROWW (grupa otwarta).

PROJEKTY E-TWINNING

oyster

picture


Sfinansowano ze środków: 
frse mini 1

Go to top
Template by JoomlaShine