bip2

Search HP

Liceum w Bieczu to szkoła która umożliwia uczniom: naukę w doskonale wyposażonych pracowniach (wszystkie z komputerem, projektorami multimedialnymi i Internetem); zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych do kontynuowania nauki na kolejnym poziomie kształcenia; Więcej ...

Patronat Wydziałów Chemii i Fizyki Politechniki Rzeszowskiej
PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE: MATEMATYKA, INFORMATYKA

ROZSZERZENIA DO WYBORU: FIZYKA, GEOGRAFIA, CHEMIA
PRZEDMIOT W PROFILU:JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE

Patronat Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego
PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE: BIOLOGIA, CHEMIA 

ROZSZERZENIA DO WYBORU: JĘZYK ANGIELSKI, FIZYKA, GEOGRAFIA
PRZEDMIOT W PROFILU:CHEMIA FIZYCZNA

Patronat Wydziałów Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego
PRZEDMIOTY OBOWIĄZKOWE: JĘZYK ANGIELSKI, JĘZYK POLSKI
ROZSZERZENIA DO WYBORU: HISTORIA, GEOGRAFIA, JĘZYK NIEMIECKI
PRZEDMIOT W PROFILU: ANALIZA DZIEŁA FILMOWEGO I TEATRALNEGO

10 stycznia 2018 zmarła Kristiina Sirén, emerytowana nauczycielka języka angielskiego Szkoły Uniwersyteckiej w Tampere (Tampereen Yliopiston Normaalikoulu) w Finlandii.

Trudno wymienić wszystkie zasługi wielkiej Przyjaciółki naszego Liceum, Biecza i Polski.

Kristiina Siren w 1991 roku rozpoczęła współpracę z naszą Szkołą i w latach 90. była liderką grupy fińskich nauczycieli prowadzących Międzynarodowe Obozy Języka Angielskiego UNESCO w Bieczu.

Dzięki staraniom Kristiiny Sirén udało się naszym nauczycielom i uczniom nawiązać wielokierunkową współpracę międzynarodową na wiele lat przed wejściem Rzeczypospolitej Polskiej w struktury europejskie.

Nasza Przyjaciółka wielokrotnie roztaczała opiekę nad licealistami delegowanymi do Finlandii, inicjowała projekty i patronowała m. in. warsztatom ekologicznym (1997), warsztatom historycznym (2003 – 2004), praktykom studentów uniwersytetu w Tampere w naszym Liceum, wymianie nauczycieli pomiędzy LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu a Tampereen Yliopiston Normaalikoulu. Kristiina Sirén była organizatorką międzynarodowych konferencji metodycznych, a także eksponowanej w naszym Liceum wystawy poświęconej Tove Jansson i bohaterom jej utworów. Była również inicjatorką i współfundatorką Stypendium im. Dyrektora Marka Siarkowicza.

Zafascynowana historią i kulturą Polski, biorąc udział w pracach Towarzystwa Przyjaźni Fińsko – Polskiej, Kristiina nauczyła się języka polskiego i z radością odwiedzała ulubione miejsca w Polsce; Biecz, Kraków, Warszawę.

 

Kristiina Sirén na zawsze pozostanie we wdzięcznej pamięci polskich przyjaciół, zarówno pracowników bieckiego Liceum, jak też licznych uczniów z całej Polski, którzy brali udział
w Międzynarodowych Obozach Języka Angielskiego w Bieczu.

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, emerytowani pracownicy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu

Podziel się:

INFORMACJE Z MEN
W czwartek, 21 czerwca br. o godz. 10:30 w gmachu MEN (al. Szucha 25, sala 305) odbędzie się konferencja prasowa...
Przypominamy, że wstrzymywanie wydawania uczniom i absolwentom świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły z powodu między innymi: nieuiszczenia opłaty...
19 czerwca br., Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wzięła udział w podsumowaniu drugiej edycji konkursu Fundacji Polskiego Górnictwa Naftowego i...
Popularne artykuły

Mapa

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu

ul. Tysiąclecia 2, 38-340 Biecz
TEL. : 13 447 10 45
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.