16 maja w czwartkowe pochmurne niestety popołudnie odbyło się ostanie w tym roku szkolnym spotkanie z Rodzicami. Pan Dyrektor zapoznał szanowne grono z procedurami dotyczącymi bezpieczeństwa w naszym Liceum.

Zostały także zaprezentowane osoby i instytucje do których można się zgłosić w związku z potrzeba wsparcia w trudnych sytuacjach wychowawczych.
Pewnym zaskoczeniem i bardzo dobrym rozwinięciem pierwszej części spotkania był wykład, który był również dopełnieniem warsztatów jakie nasi uczniowie odbyli przed południem. Otóż pan Tomasz Gubała – prezes fundacji wspomagającej wychowanie „Archezja” przedstawiając temat „Bądźmy poszukiwaczami autorytetu” podejmował temat bezpieczeństwa młodzieży a także szeroko rozumianej profilaktyki wychowawczej w kontekście działań rodziców. Bardzo mocno wybrzmiało podkreślenie roli autorytetu Rodzica w kontekście poczucia bezpieczeństwa dziecka. Pan Tomasz podkreślił, iż dobrą i złą wiadomością jest fakt, że rodzice są autorytetem dla swoich dzieci. To rodziców one naśladują i powielają wzorce im przekazane. Dlatego apelował o podjęcie trudu bycia autorytetem dla swoich dzieci.
Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.

Tekst: Katarzyna Topczyj
Foto: Jakub Karp