bip2

Search HP

facebook_page_plugin

W związku z tym że 30 września 2017 roku zakończyła się I kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej, Pan Burmistrz Biecza zwrócił się do nas z prośbą o przeprowadzenie wyborów na członków MRM w Bieczu II kadencji. Wybory mają się odbyć 1 grudnia, poprzedzone wcześniejszymi apelami w szkołach informującymi uczniów czym jest Młodzieżowa Rada Miejska i dlaczego warto kandydować, oraz kampanią przedwyborczą. Bardzo prosimy uczniów klas I i II o zgłaszanie swoich kandydatur.

Wielu osobom lekcje wychowania fizycznego kojarzą się jedynie ze sportami zespołowymi i swoistą monotonią.

Wielu, lecz z pewnością nie uczniom Pani profesor Katarzyny Kamińskiej. W poniedziałek 2 października w ramach lekcji wf-u dziewczyn z klas trzecich odbyły się zajęcia z tańca nowoczesnego, a dokładniej hip hopu. Poprowadziła je uczennica klasy 3c – Natalia Guzik, wieloletnia członkini grupy tanecznej BigBreak w gorlickim MDK-u. Po rozgrzewce dziewczęta uczyły się stworzonej przez Natalię specjalnie na tę okoliczność choreografii do utworu duetu Freddie Gibbs & Madlib pt. „Deeper”. Choć byłem jedynie obserwatorem i mnie udzieliła się pozytywna energia jaką prowadząca zajęcia wręcz promieniowała, pomimo wczesnych godzin porannych. Szybko jednak zorientowałem się, że moja koordynacja ruchowa nie jest na zbyt wysokim poziomie i poprzestałem na przyglądaniu się i kiwaniu głową w rytm muzyki. Tym większy jest mój podziw dla dziewczyn, które w kwestii tańca nowoczesnego w większości są początkujące, a pomimo to bardzo sprawnie zapamiętywały i wykonywały kolejne elementy choreografii. Sądząc po reakcjach moich rówieśniczek zajęcia sprawiły im wiele frajdy, a jednocześnie wiązały się ze sporym fizycznym wysiłkiem, co oznacza, że prawdopodobnie jeszcze nieraz, wspólnie z Natalią, będą rozwijać swoje umiejętności taneczne.

Tekst: Jakub Wojakowicz 
Foto: Adrian Dudek

PS Admin: Brawo dla Pani Katarzyny za odwagę innowacyjną.

INFORMACJE Z MEN

W poniedziałek, 20 listopada 2017 r., Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska wzięła udział w prezentacji drugiego tomu podręcznika pt. „Europa...
Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN w poniedziałek, 20 listopada br. uczestniczył w pierwszej z cyklu konferencji wojewódzkich pn. „Wsparcie...
Przypominamy, że w dniach 21 i 22 listopada br. w Warszawie (Hotel Sangate, ul. 17 stycznia 32)  odbędzie...
Popularne artykuły

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu

ul. Tysiąclecia 2, 38-340 Biecz
TEL. : 13 447 10 45
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.