bip2

Search HP

facebook_page_plugin

10 stycznia 2018 zmarła Kristiina Sirén, emerytowana nauczycielka języka angielskiego Szkoły Uniwersyteckiej w Tampere (Tampereen Yliopiston Normaalikoulu) w Finlandii.

Trudno wymienić wszystkie zasługi wielkiej Przyjaciółki naszego Liceum, Biecza i Polski.

Kristiina Siren w 1991 roku rozpoczęła współpracę z naszą Szkołą i w latach 90. była liderką grupy fińskich nauczycieli prowadzących Międzynarodowe Obozy Języka Angielskiego UNESCO w Bieczu.

Dzięki staraniom Kristiiny Sirén udało się naszym nauczycielom i uczniom nawiązać wielokierunkową współpracę międzynarodową na wiele lat przed wejściem Rzeczypospolitej Polskiej w struktury europejskie.

Nasza Przyjaciółka wielokrotnie roztaczała opiekę nad licealistami delegowanymi do Finlandii, inicjowała projekty i patronowała m. in. warsztatom ekologicznym (1997), warsztatom historycznym (2003 – 2004), praktykom studentów uniwersytetu w Tampere w naszym Liceum, wymianie nauczycieli pomiędzy LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu a Tampereen Yliopiston Normaalikoulu. Kristiina Sirén była organizatorką międzynarodowych konferencji metodycznych, a także eksponowanej w naszym Liceum wystawy poświęconej Tove Jansson i bohaterom jej utworów. Była również inicjatorką i współfundatorką Stypendium im. Dyrektora Marka Siarkowicza.

Zafascynowana historią i kulturą Polski, biorąc udział w pracach Towarzystwa Przyjaźni Fińsko – Polskiej, Kristiina nauczyła się języka polskiego i z radością odwiedzała ulubione miejsca w Polsce; Biecz, Kraków, Warszawę.

 

Kristiina Sirén na zawsze pozostanie we wdzięcznej pamięci polskich przyjaciół, zarówno pracowników bieckiego Liceum, jak też licznych uczniów z całej Polski, którzy brali udział
w Międzynarodowych Obozach Języka Angielskiego w Bieczu.

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, emerytowani pracownicy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu

INFORMACJE Z MEN
Zmiany w systemie szkolnictwa branżowego i technicznego oraz edukacja włączająca – to główne tematy poniedziałkowych wydarzeń w Rzeszowie i Przemyślu,...
Minister Anna Zalewska w piątek, 16 marca br. była gościem II Toruńskiego Forum Zawodowców. Celem tego wydarzenia jest promocja kształcenia...
Blisko 4,7 tys. lokalizacji budynków oświatowych, czyli 92 proc. szkół z sześciu województw, objętych jest rozpisanym właśnie przez NASK przetargiem...
Popularne artykuły

Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Bieczu

ul. Tysiąclecia 2, 38-340 Biecz
TEL. : 13 447 10 45
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Template by JoomlaShine